St George Illawarra Dragons v Manly-Warringah Sea Eagles
Monday 16 August 2010, 7:00pm AEST - WIN Jubilee Oval, Kogarah
Referees: Matt Cecchin and Shayne Hayne; Sideline Officials: Steve Carrall and Steve Chiddy;
Video Referee: Bill Harrigan
Dragons: 1. Darius Boyd 2. Brett Morris 3. Mark Gasnier 4. Matt Cooper 5. Jason Nightingale 6. Jamie Soward 7. Ben Hornby 8. Neville Costigan 9. Dean Young 10. Michael Weyman 11. Beau Scott 12. Ben Creagh 13. Jeremy Smith
Interchange: 14. Luke Priddis 15. Trent Merrin 16. Matt Prior 17. Jarrod Saffy Reserves: 19. Nathan Fien
Sea Eagles: 1. Will Hopoate 2. Michael Robertson 3. Jamie Lyon 4. Steve Matai 5. Tony Williams 6. Kieran Foran 7. Trent Hodkinson 8. Jason King 9. Matt Ballin 10. Brent Kite, 11. Anthony Watmough 12. Shane Rodney 13. Glenn Stewart
Interchange: 14. Joe Galuvao 15. Matt Cross 16. George Rose 17. Chris Bailey
NRL Teams Round 23
http://www.leagueunlimited.com/article.php?newsid=19743
--------------------------------
St George Illawarra Dragons v Manly-Warringah Sea Eagles
Monday 16 August 2010, 4:45pm AEST - WIN Jubilee Oval, Kogarah
Referees: Adam Gee; Sideline Officials: Matt Noyen and Peter Scriberas
Dragons: 1. Chris Astill 2. Kalifa Faifai-Loa 3. Nathan Green 4. Sam Campbell 5. Evander Cummins 6. Jarred Boyle 7. Scott Rosser 8. Shannon Wakeman 9. Mitch Rein 10. Jarrod Thompson 11. Alex McKinnon 12. Jack De Belin 13. Wes Suckley
Interchange: 14. Jack Stockwell 15. Nathan Jones 16. Thomas Hancock 17. Cameron King
Sea Eagles: 1. Michael Oldfield 2. Ben Shorter 3. Josh Portlock 4. Blake Davey 5. David Sheehan 6. Scott Blanch 7. Gary Riccardi 8. Magnus Stromquist 9. Liam Higgins (c) 10. James Cunningham 11. Mitchell Jowett 12. Lama Tasi 13. Nathan Clark
Interchange: 14. Chris Stolk 15. Haami Kerr-Tuaupiki 16. Brad Bennett 17. Sione Fakahua 18. Josh Drinkwater 19. John Lima
Toyota Cup Teams Round 23
http://www.leagueunlimited.com/article.php?newsid=19744
-----------------------------------
Wentworthville Magpies (Eels feeder) v Shellharbour Dragons (Dragons feeder)
Sunday 15 August 2010, 3:00pm AEST - Ringrose Park, Wentworthville
Referee: TBA
Magpies: 1. Tom Humble 2. Ken Sio 3. Etu Uaisele 4. Jonathon Wright 5. Mark Hendy 6. Brendan Waters 7. Trent Rose 8. Mitchell Allgood 9. Anthony Mitchell 10. Blake Blackburn 11. Taniela Lasalo 12. Danny Howard 13. Tim Robinson (c)
Interchange: 14. Nathan Armit 15. Pele Peletelese 16. Manase Manuokafoa 17. Peter Prime
Dragons: 1. Ian Catania 2. Jace Brown 3. Bronx Goodwin 4. Nick Emmett 5. Daniel Jimenez 6. Ryan Millard 7. Brad Davidson 8. Ricky Thorby 9. Scott Jones 10. Junior Paulo 11. Jack Bosden 12. Jake Maketo 13. Michael Greenfield
Interchange: 14. Mataika Vatuvei 17. Aaron Henry 18. Rob Worsley 19. Scotty Jones 22. Michael Lett
NSW Cup Teams Round 23
http://www.leagueunlimited.com/article.php?newsid=19759
----------------------------------
Sunshine Coast Sea Eagles (Sea Eagles feeder) v Ipswich Jets (Titans feeder)
Saturday 14 August 2010, 2:00pm AEST - Stockland Park, Kawana
Referee: Nick Kalpakidis
Sea Eagles: 1. Dennis Sandow 2. Tyrone Coppedge 3. Filinga Filiga 4. Maa Ruaa 5. Mark Page 6. Terence Seu Seu 7. Daly Cherry-Evans 8. Phil Morwood 9. Jamie Buhrer 10. Junior Palau 11. Vic Mauro 12. Darcy Lussick 13. Wiremu Ratana
Interchange: 14. Aaron Summers 15. Jason Wardrop 16. Ben Whiddon 17. Chris Boss
Jets: 1. Smith Samau 2. Tyson Lofipo 3. Esi Tonga 4. Marshall Chalk 5. Luke Walker 6. Todd Riggs 7. Ian Lacey 8. Paul Stephenson 9. Michael Fisher 10. Aaron Cannings 11. Jacob Ling 12. Vili Fainga'a 13. Dan Coburn
Interchange: 18. Sepuloni Alovili 15. Sam Tagataese 16. Ryan Barton 17. Ramon Filipine
QRL Intrust Super Cup Round 20 Teams
http://www.leagueunlimited.com/article.php?newsid=19761