What's new
The Front Row Forums

Register a free account today to become a member of the world's largest Rugby League discussion forum! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

2017 SG Ball / Harold Matts Junior Rep News

ALX25

Juniors
Messages
770
*Updated NSW U18
1 John Fonua (Parramatta Eels)
2 Sebastian Kris (Canberra Raiders)
3 Noel Aukafolau (Parramatta Eels)
4 Zac Lomax (St George Illawarra Dragons)
5 Ethan Parry (Parramatta Eels)
6 Jaeman Salmon (Cronulla Sharks)
7 Luke Metcalf (Cronulla Sharks)
8 Oregon Kaufusi (Parramatta Eels)
9 Kyle Schneider (Parramatta Eels)
10 Payne Haas (Brisbane Broncos)
11 Filia Utoikamanu (Parramatta Eels)
12 Joshua Curran (Sydney Roosters)
13 Lindsay Smith (Penrith Panthers)
14 Jake Hazard (Sydney Roosters)
15 Alex Seyfarth (Wests Tigers)
16 Duwayne Fuimaono (Sydney Roosters)
17 Teig Wilton (Cronulla Sharks)
18 Elih Jackson (Central Coast Roosters)

*Noel Aukafolau replaces the injured Campbell Graham

Head coach: Brad Fittler
Assistant coach: Danny Buderus
Development coach: Mark O'Meley

http://www.nswrl.com.au/news/2017/06/13/team_announcement_ns.html
 
Last edited:

kbw

Bench
Messages
2,502
What are people thoughts on the selections.
I don't know too much but some fair selections across both NSW sides.
An interesting one at the end of the U16s, very surprised given his form during HMatts
 

ALX25

Juniors
Messages
770
Last edited:

ALX25

Juniors
Messages
770
NSW Under-16s
1. Albert Hopoate (Manly Sea Eagles)
2. Cooper Jenkins (Newcastle Knights)
3. Bradman Best (Newcastle Knights)
4. Aaron Schoupp (Illawarra Steelers)
5. Max Feagai (Illawarra Steelers)
6. Kaeo Weekes (Manly Sea Eagles)
7. Thomas Demeio (Cronulla Sharks)
8. Samuel Hughes (Parramatta Eels)
9. Jed Edwards (Parramatta Eels)
10. Filimaua Filimaua-Tau (Manly Sea Eagles)
11. Ben Trbojevic (Manly Sea Eagles)
12. Josh Schuster (Manly Sea Eagles)
13. Jaron Purcell (Newcastle Knights)
14. Tyler Field (Parramatta Eels)
15. David Hollis (Parramatta Eels)
16. Harry Croker (Newcastle Knights)
17. Blake Dowel (Illawarra Steelers)
18. Kobe Rugless (Sydney Roosters)

Head Coach: Brad Fittler
Assistant Coach: Danny Buderus
Development Coach: Scott Jones

http://www.nswrl.com.au/news/2017/07/04/team_announcement_ns_414648442.html
 
Top