Thought I would start a thread to post news about NZ rugby league at the Junior level.
New Zealand Resident 18s v Taurahere
Auckland, Saturday 23 September
New Zealand Resident 18s Squad
Akarana: Chanel Harris-Tevita, Elijah Sufia, Emanuel Gerard Tuimavave, Javvier Pitovao, Lewis Afeaki, Lewis Sio, Matt Timoko, Reagan McLennan, Soane Hufanga, Starford Toa, Tyler Slade, Vito Tevaga
Auckland Development: Tutuki Kamana-Pou
Counties: Asu Kepaoa, Dredin Sorenson-McGee, Israel Ogden, Keanu Laumati-Paki
Mid Central: Awatere Kiwara, Wesley Veikoso
Northland: Paul Turner
Southern: Daniel Sakisi, Jordan Riki, Seth Tauamiti
Upper Central: Hayze Perham, Sheldon Rogers
Head Coach - Moehewa Armstrong
Assistant Coach - Alan Ettles
Manager - Ben Vaipaata
Trainer - Marrin Haggie
Physio - Ulima Tofi
Taurahere Squad
Brisbane Broncos: Dray Ngatuere-Wroe
Canberra Raiders: Sebastian Kris
Canterbury Bankstown Bulldogs: Lachlan Talau, Tommy Talau
Cronulla Sharks: Cruz Topai-Aveai
Gold Coast Titans: Moeaki Fotuaika, Darius Farmer, Jaxson Paulo, Reihana Marsh
Manly Sea Eagles: Semisi Kioa, Zaan Weatherall, Keith Titmuss
Newcastle Knights: Will Finau
North Queensland Cowboys: Murray Taulagi, Sean Mullany, Peter Hola
Parramatta Eels: Haze Dunster, Joseph Taipari, Oregon Kaufusi, Valance Harris, John Fonua, Tui Afualo Mark Tepu-Smith
Penrith Panthers: Sean Blore
South Sydney Rabbitohs: Mawene Hiroti, Tyrone Taukamo
St. George Illawarra Dragons: Steven Marsters
Sydney Roosters: Bayleigh Bentley-Hape
Head Coach - Rangi Hiroti
Assistant Coach - Tim McIntyre
Manager - Antony Bosley
Trainer - Lee Paru
Physio - David Close
http://www.nzrl.co.nz/fanzone/news/2017/8/nz-resident-18s-and-taurahere-wider-squads-named/
That Taurahere squad is seriously stacked with talent.
New Zealand Resident 18s v Taurahere
Auckland, Saturday 23 September
New Zealand Resident 18s Squad
Akarana: Chanel Harris-Tevita, Elijah Sufia, Emanuel Gerard Tuimavave, Javvier Pitovao, Lewis Afeaki, Lewis Sio, Matt Timoko, Reagan McLennan, Soane Hufanga, Starford Toa, Tyler Slade, Vito Tevaga
Auckland Development: Tutuki Kamana-Pou
Counties: Asu Kepaoa, Dredin Sorenson-McGee, Israel Ogden, Keanu Laumati-Paki
Mid Central: Awatere Kiwara, Wesley Veikoso
Northland: Paul Turner
Southern: Daniel Sakisi, Jordan Riki, Seth Tauamiti
Upper Central: Hayze Perham, Sheldon Rogers
Head Coach - Moehewa Armstrong
Assistant Coach - Alan Ettles
Manager - Ben Vaipaata
Trainer - Marrin Haggie
Physio - Ulima Tofi
Taurahere Squad
Brisbane Broncos: Dray Ngatuere-Wroe
Canberra Raiders: Sebastian Kris
Canterbury Bankstown Bulldogs: Lachlan Talau, Tommy Talau
Cronulla Sharks: Cruz Topai-Aveai
Gold Coast Titans: Moeaki Fotuaika, Darius Farmer, Jaxson Paulo, Reihana Marsh
Manly Sea Eagles: Semisi Kioa, Zaan Weatherall, Keith Titmuss
Newcastle Knights: Will Finau
North Queensland Cowboys: Murray Taulagi, Sean Mullany, Peter Hola
Parramatta Eels: Haze Dunster, Joseph Taipari, Oregon Kaufusi, Valance Harris, John Fonua, Tui Afualo Mark Tepu-Smith
Penrith Panthers: Sean Blore
South Sydney Rabbitohs: Mawene Hiroti, Tyrone Taukamo
St. George Illawarra Dragons: Steven Marsters
Sydney Roosters: Bayleigh Bentley-Hape
Head Coach - Rangi Hiroti
Assistant Coach - Tim McIntyre
Manager - Antony Bosley
Trainer - Lee Paru
Physio - David Close
http://www.nzrl.co.nz/fanzone/news/2017/8/nz-resident-18s-and-taurahere-wider-squads-named/
That Taurahere squad is seriously stacked with talent.